Czym dysponujemy

Nasze gimnazjum to jedna z największych szkół w Łodzi, zarówno pod względem liczby uczniów, jak i zajmowanej przestrzeni. Rada pedagogiczna szkoły to nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje umożliwiające przygotowanie młodzieży do dalszej nauki i życia we współczesnym świecie. Zapewniamy klimat życzliwości, profesjonalizmu, nauki, wzbogacone programy nauczania oraz wychowania.

Wspieramy rozwój dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zapewniamy im wszechstronny rozwój.

Prowadzimy nauczanie w następujących oddziałach:

• dwujęzycznych z językiem niemieckim,
  • dwujęzycznych z językiem angielskim
  • ogólnych,
  • integracyjnych,
  • nauczanie indywidualne.

Nasze gimnazjum jest nowoczesną, dobrze wyposażoną w pomoce dydaktyczne placówką. Uczniowie mają do dyspozycji szafki.

Uczniom służą następujące obiekty:

• dwie pracownie informatyczne wyposażone w komputery PC z dostępem do Internetu,
  • nowoczesna biblioteka z 5 stanowiskami komputerowymi,
  • specjalistycznie wyposażony gabinet rehabilitacji,
  • gabinet pielęgniarski,
  • obiekty sportowe na zewnątrz: 1 boisk0 do piłki nożnej, 1 boisko do koszykówki/siatkówki, skocznia do skoku w dal, górka do zabaw zimowych,
  • obiekty wewnątrz: 1 sala gimnastyczna z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, 1 sala gimnastyczna z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki, siłownia, sala z matą gimnastyczną,
  • wszystkie pomieszczenia dydaktyczne, socjalne oraz korytarze są przestronne i funkcjonalne,
  • stołówka,
  • placówka jest przystosowana do nauczania osób niepełnosprawnych – zlikwidowano bariery architektoniczne.