Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

• 20 października 2017
  • Możliwość komentowania Miesiąc Dobroci dla Zwierząt została wyłączona

Październik to miesiąc wyjątkowyMiesiąc Dobroci dla Zwierząt. Przypomina nam, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ w tym dniu przypada święto św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt w Kościele rzymskokatolickim. W tym dniu zaprezentowana została galeria plakatów, wykonanych przez poszczególne klasy w ramach konkursu plastycznego „Zwierzę nie jest rzeczą”, którego celem było uwrażliwienie młodego pokolenia na los zwierząt i podkreślenie ich znaczącej roli w życiu człowieka.

Zwycięzców konkursu wyłoniła w głosowaniu społeczność uczniowska:

1 miejsce – klasa 3b

2 miejsce – klasa 3g

3 miejsce – klasa 2e

Nagrodę specjalną za wyjątkowe zaangażowanie otrzymali uczniowie klasy 3g.

12 października uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w prelekcji Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Spotkanie, które odbyło się na terenie naszej szkoły dało okazję do przedstawienia praw zwierząt, ukazało problematykę bezdomności zwierząt w Polsce i zachęcało do adopcji psów czy kotów. Zwrócona została również uwaga na znęcanie się nad zwierzętami i ich niehumanitarne traktowanie.

Cała społeczność szkolna włączyła się do zbiórki artykułów dla zwierząt( karma, koce, legowiska, naczynia na wodę, zabawki itp.), które zostaną przekazane łódzkiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej oraz do zbiórki karmy organizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Rozpropagowana została idea adopcji zwierząt Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie klasy 3b pomagają w utrzymaniu sajmiri, lemurem katta opiekują się uczniowie klasy 3c.

Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata ,

ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzęcia”

Dorota Dzierżawska-Klimkiewicz – wychowawczyni klasy 3b

Anna Fidrysiak – wychowawczyni klasy 3c