Wymiana międzynarodowa ŁÓDŹ – WARBURG

• 13 kwietnia 2017
  • Możliwość komentowania Wymiana międzynarodowa ŁÓDŹ – WARBURG została wyłączona

W dniach 25.03.-31.03.2017 odbyła się druga część wymiany międzynarodowej. 22 uczniów partnerskiej szkoły Gymnasium Marianum z Warburga odwiedziło nasze miasto i szkołę. Uczniowie wspólnie realizowali projekt „Śladami Niemców w Łodzi, Wrocławiu i Warszawie”. W ramach realizowanego projektu zwiedzili wymienione miasta. Czas upływał również na przyjemnościach, takich jak np. pobyt na basenie, na zjazdach na torze saneczkowym czy na zwiedzaniu Afrykarium we Wrocławiu. Wspólne spędzanie czasu pozwoliło pogłębić nawiązane znajomości, poćwiczyć w mowie język niemiecki lub polski.

Dzięki wymianie uczniowie skonfrontowali się z podobieństwami i różnicami w kulturze, zwyczajach i obyczajach obu krajów.

Wrażania z wymiany uczniów niemieckich znajdują się na stronie Gymnasium Marianum http://marianum-warburg.de/schulprofil/fahrten/polen/

Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Fundacji Młodzieży za finansowe wsparcie tego międzynarodowego projektu.